2021 1. 3.

Online den otevřených dveří k zápisu dětí do 1. tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
 
vzhledem k tomu, že se s vámi bohužel nemůžeme setkat osobně, nabízíme vám informace o naší škole alespoň formou virtuální prohlídky a prezentace. Pojďte se společně s námi a průvodkyní Gábinkou projít naší školou. Dozvíte se o ní vše, čím je výjimečná. Pokud byste potřebovali další informace, neváhejte a kontaktujte nás (comorkova@mandyska.cz). Rádi se vám budeme věnovat a zodpovíme všechny vaše dotazy.
2021 7. 4.

Rotační výuka na 1. stupni od 12. dubna

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. se vrací do školy žáci 1. stupně formou rotačního vzdělávání. Třídy se budou ve škole střídat po týdnu. Od pondělí 12. 4. zahájí prezenční výuku ve škole třídy 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 5.A a 5.C. Od 19. 4. potom přijdou třídy B ze všech ročníků.

Žáci budou muset dvakrát týdně projít antigenním testováním, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Testování se neprovádí u žáků, kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu provedené na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hodin. A dále u těch žáků, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí zákonný zástupce žáka prokazatelně doložit např. lékařskou zprávou či zprávou z laboratoře. 

Zároveň mají žáci povinnost ve škole nosit zdravotnickou obličejovou masku (roušku).

Školní družina bude fungovat pro prezenčně vzdělávané žáky od 6:30 do 16 hodin za dodržení zvýšených hygienických podmínek.

Bližší informace dostanou rodiče od svých třídních učitelů emailem.

Na 2. stupni probíhá nadále výhradně distanční výuka.

Testování žáků

2021 7. 4.

Konzultační hodiny 15. 4. 2021

Vážení a milí rodiče,

vzhledem ke skutečnosti, že se nadále nemůžeme společně sejít přímo ve škole, rádi bychom vám opět nabídli možnost online konzultačních hodin, které se uskuteční 15. 4. od 16:30 do 18:00 v prostředí Teams. Na konzultace v Teams se připojíte pomocí školního účtu vašeho dítěte, které vám s přihlášením určitě opět rádo pomůže.:-) K jednotlivým vyučujícím se přihlásíte prostřednictvím rezervačního systému, který je tentokrát trochu jiný. V příloze přikládáme odkaz na rezervační systém a jednoduchý návod, jak se přihlásit. Pokud vám nepůjde se přihlásit přímo přes odkaz v přiloženém dokumentu, zkopírujte ho, prosím, přímo do prohlížeče. V případě, že by měl vyučující všechny termíny obsazeny, kontaktujte ho na jeho e-mailové adrese. 

Rezervační systém

Návod k rezervačnímu systému

Děkujeme vám za spolupráci, přejeme hodně zdraví a těšíme se na vás online.

2021 7. 4.

Informace k provozu školní jídelny

Vážení rodiče,

od 12. 4. školní jídelna opět obnoví provoz. Žáci v distanční výuce si mohou obědy vyzdvednout pouze do jídlonosičů v době od 13:45 do 14:00. Z důvodu rekonstrukce budou vstupovat do školy výhradně hlavním vchodem.

2021 5. 4.

Obrovský úspěch v krajském kole zeměpisné olympiády

Adam Rasti, žák 6. ročníku, obsadil 3. místo v krajském kole zeměpisné olympiády. Stal se tak 3. nejúspěšnějším řešitelem v Královéhradeckém kraji pro letošní školní rok. Adamovi moc gratulujeme k jeho umístění!
2021 12. 3.

Změna termínů jednotných přijímacích zkoušek

Vážení rodiče, milí žáci,

MŠMT vzhledem k současné situaci rozhodlo o změně termínů jednotné přijímací zkoušky:
    1. řádný termín pro čtyřleté obory SŠ: 3. 5. 2021
    2. řádný termín pro čtyřleté obory SŠ: 4. 5. 2021

  1. řádný termín pro víceletá gymnázia: 5. 5. 2021
  2. řádný termín pro víceletá gymnázia: 6. 5. 2021

Náhradní termíny pro všechny obory vzdělání: 2. a 3. 6. 2021

2021 10. 3.

Mandyska v pohybu

2021 5. 2.

Informační leták o působnosti veřejného ochránce práv určený dětem a mladým dospělým

Další informace o činnosti veřejného ochránce práv můžete získat na webových stránkách deti.ochrance.cz nebo na youtube kanálu ombudsmana.

Odkaz na informační leták

2021 25. 1.

Barevný týden

Díky dětem z prvních a druhých tříd naše škola v týdnu od 11.  do 15. ledna doslova hýřila barvami. Děti se v rámci „Barevného týdne“ každý den převlékly do jiné barevné kombinace, a zpestřily tak školní chodby i třídy. Pondělí bylo duhové, úterý červené, středa modrá, čtvrtek zeleno-žlutý a pátek černo-bílý. Podívejte se, jak jim to slušelo!

             

2021 23. 1.

Desktopové aplikace Office pro žáky

Naše škola nově disponuje předplatným Microsoft Office 365 A3 pro studenty, což všem našim žákům umožňuje nainstalovat si desktopovou verzi Office až na pět vlastních zařízení (pc, tablet, mobil). Instalace je žákům přístupná přes jejich školní e-mailovou schránku a platí pouze po dobu studia na naší škole. 

2021 3. 1.

Akce "Dobrý skutek"

V rámci akce "Dobrý skutek" se třída 5. B rozhodla obdarovat kočičky a pejsky z útulku v Hradci Králové. Děti přinesly různé pelíšky, hračky a krmivo, dobrovolně také vybraly 1000 Kč, za které společně koupily další dobroty. Vše odvezly do útulku, aby v době Vánoc potěšily jeho klienty.