Úspěch na Hradeckých sportovních hrách v plavání

23. 06. 2024
Den po atletických závodech proběhly závody v rámci Hradeckých sportovních her v plaveckých disciplínách. Ze ZŠ Mandysova byl vyslán tým 11 plavců. Za chlapce startovali: Lukáš Bárta (5. A), Mateo Jůza (6. A), Jiří Hrdlička (7. A), Šimon Bárta (8. A) a Lukáš Baše (8. B). Sestava dívek byla ve složení: Isabella Rolková (4. A), Monika Odlová (4. A), Karolina Kertész (6. A), Nikola Novotná (7. A), Štěpánka Králová (7. A) a Nikola Šumpíková (7. A).
Po vynikajících výkonech všech plavců bral náš tým nakonec 6 medailí – 3 zlaté a 3 stříbrné. Nejúspěšnějším plavcem se stal Mateo Jůza, který v individuálních startech na 50 m volný způsob a 50 m prsa nechal všechny soupeře za sebou a bral dvě zlaté medaile. Dvě stříbrné medaile za 50 m volný způsob a 50 m prsa brala Karolina Kertész. Třetí stříbrnou medaili získal za 50 m volný způsob Lukáš Bárta, který prohrál pouze s Mateem a tedy v tomto závodě jsme měli dvojí zastoupení na stupních vítězů. Poslední zlatou medaili přidala štafeta chlapců na 4x50 m volný způsob ve složení Mateo Jůza, Lukáš Bárta, Lukáš Baše a Šimon Bárta, kdy závod vyhrála o téměř 9 sekund před stříbrnou štafetou.
Nutno ještě poznamenat, že o pouhých 9 setin sekundy utekla bronzová medaile Lukáši Bašemu na 50 m znak a na 4. místě skončil ještě Šimon Bárta na 50 m volný způsob. Dívčí štafeta na 4x50 m volný způsob ve složení Nikola Šumpíková, Štěpánka Králová, Monika Odlová a finišující Karolina Kertész skončila na 5. místě.
V celkovém hodnocení všech zúčastněných škol jsme obsadili nádherné celkové 2. místo.
Všem zúčastněným blahopřejeme za výborné výkony a oceňujeme týmového ducha, stmelenost a vzájemnou podporu. To vše hrálo velikou roli v předvedených výkonech všech plavců.