Školní zájezd do Londýna

02. 06. 2024
Nejstarší žáci Mandysky si poslední květnový týden užili na výletě v Londýně
Naši žáci 2. stupně se minulý týden vydali na nezapomenutelný výlet do Velké Británie, který si velmi užili. Po cestě přes Německo, Belgii a Francii dorazili do Londýna.
První zastávkou byl park Greenwich, kde se nachází slavná observatoř a nultý poledník. Poté se účastníci Mandysky svezli lodí po řece Temži k Tower Bridge a navštívili hrad Tower of London, kde obdivovali korunovační klenoty. Procházka po finančním centru Londýna, návštěva katedrály svatého Pavla, Millennium Bridge a galerie Tate Modern završili první den.
Třetí den vyrazili do univerzitního města Oxford, kde si prohlédli Bodleian Library, Radcliffe Camera a Christ Church College. Odpoledne se z cestovatelů stali kouzelníci v ateliéru Warner Bros Studios, kde se natáčely jednotlivé díly Harryho Pottera.
Poslední den patřil opět Londýnu. Žáci si užili jízdu na vyhlídkovém kole London Eye a procházku kolem Buckingham Palace, Westminster Abbey, Downing Street, Trafalgar Square, čínské čtvrti Soho a Piccadilly Circus. Plni nových zážitků a dojmů se vrátili zpět do České republiky, nadšení z možnosti podělit se o tyto nezapomenutelné momenty s rodinami a přáteli.