Díky Erasmu+ se nejstarší žáci Mandysky podívali do Španělska

18. 05. 2024
Nejstarší žáci Mandysky strávili díky Erasmu+ týden ve společnosti nových španělských spolužáků
🇪🇸
Žáci 9. ročníku strávili nezapomenutelný týden v rámci programu Erasmus+ ve Španělsku. Jejich každodenní zážitky byly plné nových dojmů a aktivit.
Po srdečném přivítání dětí a učitelů z hostitelské školy se žáci rychle zapojili do programu plného interakce a spolupráce. První den zahrnoval prezentace škol, hry v týmech a tvorbu plakátů k tématu udržitelného rozvoje. Přestávka s občerstvením jim dodala energii pro další aktivity a příležitost poznat nové přátele.
Následující den se vydali do města Santander, kde prozkoumávali umělecká díla v Botín exhibition center a historii rybaření v Maritime muzeu. Při procházce kolem santanderského zálivu si užívali nádherné výhledy a poznávali místní kulturu.
Středa přinesla slunečné počasí, které umožnilo výlet do malebné vesnice Santillano del Mar. Zde si prohlédli pamětihodnosti a nakoupili suvenýry, než se přesunuli do Musea de Altamira, kde se dozvěděli o pravěké historii této oblasti. Ale to nebyl konec dobrodružství – odpoledne si užili lekci surfování na pláži, která poskytla žákům nejen zábavu, ale také příležitost poznat oblíbený španělský sport a prožít adrenalinový zážitek na vlnách.
Ve čtvrtek se zaměřili na aktivity v blízkosti školního areálu a podpořili udržitelný rozvoj výsadbou stromů. I když počasí nepřálo, žáci se svými španělskými kolegy vytvořili společný projekt propojující kulturní pozadí obou zemí.
Poslední den byl plný zábavy a odměn za jejich úsilí. Úniková hra zaměřená na udržitelný rozvoj, programování robotů, hudební vystoupení a karaoke dodaly týdnu punc vzrušení a radosti. Celý týden byl zakončen předáním certifikátů za účast v Erasmus programu, který symbolizoval jejich úspěšnou a nezapomenutelnou zkušenost.