Úspěch na atletickém čtyřboji

19. 05. 2024

Ve dnech 9. a 10. 5. proběhl na hřišti ZŠ Štefcova atletický čtyřboj. Čtyřboj pro závodníky 6. – 7. tříd se skládal z následujících disciplín: běh 60 m, skok daleký / skok vysoký, hod míčkem a běh 600 m (dívky) / 800 m (chlapci). Závodníci 8. – 9. tříd soutěžili v běhu na 60 m / skoku dalekém / skoku vysokém, hodu míčkem /vrhu koulí, běhu na 800 m (dívky) / běhu na 1000 m (chlapci).

Jako první se představili žáci a žákyně 6. – 7. tříd. Největšího úspěchu dosáhli právě chlapci ZŠ Mandysova, kteří vybojovali stříbrné medaile. Družstvo chlapců startovalo ve složení Ondřej Červený (7. A), Daniel Kovacsik (7. A), David Brandys (7. A), Ondřej Letošník (7. B) a Mateo Jůza (6. A).

Stejně staré dívky ve složení Antonie Tomášková (7. A), Vanesa Suchova (7. A), Nikola Šumpíková (7. A), Pavlína Pižlová (7. B) a Viktorie Hamadová (7. B) obsadily 4. místo, když jim bronzová medaile unikla o pouhých 60 b. I tak ale zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předvedené výkony.

Následující den závodili žáci a žákyně 8. – 9. tříd. Chlapci ve složení Daniel Kovář (9. B), Matěj Šimáček (9. B), Šimon Bárta (8. A), Vladimír Hýsek (8. B), Matěj Voženílek (8. B) obsadili v silné konkurenci 7. místo. Nicméně v rámci bodových rozestupů nebylo 5. místo nereálné.

Na závěr se představily stejně staré dívky ve složení Kristýna Moníková (9. B), Elena Polívková (9. B), Adéla Fialová (9. B), Kristýna Neubauerová (8. B) a Dominika Šafránková (8. B). I přes některé vynikající individuální výkony bodový součet stačil na konečné 6. místo.

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a výborné individuální výsledky, které dávají velké naděje do následujících závodů.

Michal Slanina