Hradecké sportovní hry v plavání

11. 06. 2023

V pátek 9. 6. 2023 se v plaveckém bazénu konaly Hradecké sportovní hry v plavání. Naši školu reprezentovalo celkem 9 žáků. V konkurenci dalších plavců z celkem 13 škol si naši vedli výborně. Nejlepšího výsledku dosáhl Filip Kertész (7. C), který obsadil 3. místo na 50 m znak. Mateo Jůza (5. A) vybojoval 4. místo na 50 m prsa a 4. skončil také na 50 m volný způsob. K medaili chybělo opravdu málo (u volného způsobu 0,2 s). Pozitivní je, že Mateo bude v této kategorii moci startovat ještě následující 2 roky. Věřím, že příští rok to již zacinká. Šimon Bárta (7. A) obsadil 5. místo na 50 m volný způsob. Toto umístění napodobila také na trati 50 m volný způsob Karolina Kertész (5. A). O krásná umístění se postaraly také naše dvě štafety na 4 x 50 m volný způsob. Na 5. místě skončila chlapecká štafeta ve složení Šimon Bárta, Jiří Hrdlička, Filip Kertész a Mateo Jůza. O jedno místo hůře a tedy 6. příčku obsadila dívčí štafeta ve složení Karolina Kertész, Nikola Novotná, Štěpánka Králová a Nikola Šumpíková. Všechny zúčastněné plavce chválím za bojovnost a blahopřeji k předvedeným výkonům.