ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA POHÁDKA

Hradec Králové, Mandysova 1434

Vítáme vás na stránkách Základní školy a Mateřské školy Pohádka, Mandysova 1434, Hradec Králové


Olympiáda v Aj

Datum vyložení: 11.12.2018

Jako každý rok na podzim se na naší škole na 2. stupni konalo školní kolo anglické olympiády. Své znalosti žáci poměřili v poslechu, porozumění a gramaticko-lexikálním testu, poté se prvních pět ještě utkalo v ústní části. Zde měli za úkol mluvit na zadané téma, případně vést rozhovor s porotou.

 

  

Více >Den otevřených dveří v naší škole

Datum vyložení: 11.12.2018

Dne 1. 12. se uskutečnil v naší škole den otevřených dveří spojený s vánoční výstavou. Návštěvníci si mohli spolu s námi zazpívat u stromečku, koupit si nebo vyrobit dárek, navštívit ukázkovou hodinu, dát si výborný oběd ve školní jídelně a prohlédnout si naši školu.

Rádi bychom poděkovali vám všem, kteří jste spolu s námi strávili příjemné adventní dopoledne. Těšíme se na vás zase příští rok!Dějepisná olympiáda

Datum vyložení: 11.12.2018

V listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. tříd. Letošní téma bylo "Cesty jako tepny civilizace". Školního kola se zúčastnilo 25 žáků a 10 z nich se stalo úspěšnými řešiteli, protože získali více než 60 % bodů. První místo obsadil Jirka Šimek z 9. B, který získal 67 bodů ze 70. Na druhém místě skončil Lukáš Hroch z 8. B s 55 body a na třetím místě se shodným počtem 54 bodů David Janča z 9. A a Norbert Daniel z 9. B.

Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

  

Více >Mandyska v Učitelských novinách

Datum vyložení: 23.11.2018

Vážení rodiče a přátelé školy,

 

je to už neuvěřitelných pět let, kdy jsme se jako první škola v České republice zapojili do programu I ve mně je lídr a začali u našich žáků rozvíjet 7 návyků. Předpokládali jsme, že jejich využitím dokáží snadněji řešit problémy, které je na jejich životní cestě čekají. Naším cílem bylo nadále pracovat na vzájených vztazích v naší škole a dosáhnout toho, aby se u nás cítili všichni dobře. O tom, jak se nám to daří, si můžete přečíst v rozhovoru s ředitelem naší školy - Mgr. Janem Faltýnkem.

 

                    Učitelské noviny   

Více >Barevné dny

Datum vyložení: 22.11.2018

Na letošní podzim vyhlásil žákovský parlament již tradiční akci s názvem Barevné dny, která začala v pondělí 19. listopadu. Tentokrát trochu netradičně - místo konkrétní barvy jsme se měli obléci do proužků. V pondělí 26. 11. nás čeká šedá barva a následující pondělky přijdeme všichni do školy s obrázkem (3. 12.) a nápisem (10. 12.) na tričku. 

Hezký barevný podzim Vám všem!

 

 

  Anglicky s rodilou mluvčí

Datum vyložení: 6.11.2018

Vážení rodiče a příznivci školy,

rádi bychom se s Vámi podělili o skvělou zprávu. Po delegaci pedagogů a studentů z univerzity ve Winchestru ve Velké Británii se nám podařilo zajistit pro naši školu rodilou mluvčí.

Je to studentka učitelství z americké univerzity v Ohiu, která se žákům všech ročníků věnuje již několik týdnů a setrvá s námi až do prosince tohoto roku.

Děti mají možnost nejen slyšet pravou americkou angličtinu a ověřit si své komunikační dovednosti, ale také zjistit mnoho zajímavých informací o Spojených státech „přímo od zdroje“.

Věříme, že její přítomnost u nás ve škole zvýší zájem našich žáků o studium angličtiny a pomůže jim získat sebedůvěru při komunikaci v cizím jazyce.

Jsme velmi rádi, že si slečna Julia vybrala ze všech hradeckých škol právě tu naši a společně s našimi žáky se těšíme na mnoho dalších společných aktivit.

Lenka Dovcová, Lenka Schmuttermeierová

  

Více >Samostatnost = téma letošního roku

Datum vyložení: 23.9.2018

Uvažovali jsme o tom, jaká další schopnost je vedle komunikačních dovedností pro naše žáky nezbytná. Společně jsme došli k závěru, že je to právě samostatnost, kterou potřebuje každý z nás.

Více >Sběr papíru

Datum vyložení: 10.9.2018

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste vozili papír na rampu k jídelně maximálně jeden den před plánovaným termínem sběru. V opačném případě je znemožněno zásobování a vstup zaměstnancům do školní jídelny. Pokud se objeví sběr u školní jídelny dříve, budeme nuceni ho vyhazovat. Děkujeme za pochopení. Termíny sběru: 12. 9., 10. 10, 7. 11., 12. 12.Kontakt

 

Základní škola a Mateřská škola Pohádka

Mandysova 1434
Hradec Králové 12
500 12

 

IČ: 70886083
ID datové schránky: ruitdkk

 

podatelna: rozdolska@mandyska.cz

 

úřední hodiny: 7.30 - 12.30

 

KALENDÁŘ 25.01.2018
Pedagogická rada© 2015 Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové, Mandysova 1434

Redakční systém a webdesign Festing